Fizyka atomowa prezentacja

Pobierz

Fizyka stanów elektronowych jest względnie prosta, jeżeli zaniedbać oddziaływanie między elektronami.. Prezentacja programu PowerPoint Author: Helena HarmansaDział 2.. Problemy techniczne, to .. atomowego na skutek zapalenia siębloków grafitu,Podstawy fizyki atomowej • Przedmiot badań: atom, cząsteczka (pojedynczy - nie kryształ ani ciecz) - struktura poziomów energ.. Współczesny układ okresowy pierwiastków jest zmodyfikowaną wersją układu opracowanego w 1869 roku przez rosyjskiego uczonego Dymitra Mendelejewa.Wzór ten wynika z założeń modelu kroplowego.. Jako pierwszy w 1934 r. włoski fizyk - Enrico Fermi zauważył, że podczas bombardowania atomów uranu .Bomba atomowa sieje ogromne spustoszenie, podobnie jak epidemia śmiertelnej choroby, gdyż nie można jej powstrzymać i nie można przed nią uciec.. Takie graficzne ułożenie pierwiastków umożliwia bardzo łatwo i szybko rozróżniać ich właściwości w zależności od położenia w układzie.FIZYKA ATOMOWA I CZĄSTECZKOWA Kamil Fedus, Krzysztof Służewski Zakład Dydaktyki Fizyki UMK.. W istocie jest to często stosowane przybliżenie.Bomba atomowa Bomba atomowa czerpie swoją energię z reakcji rozczepiania ciężkich jąder atomowych (np. uranu lub plutonu) na lżejsze pod wpływem bombardowania neutronami.. - stany stacjonarne - przejścia między poziomami - stany niestacjonarne - oddziaływania z zewn..

Fizyka atomowa 12.

Cz ąstki czy fale?. Materia nie jest nieskończenie podzielna.. Jak powstaje widmo wodoru Temat dodatkowy.. Fizyka j ądrowa 16.. Liczba atomowa ( Z ) liczba atomowa Liczba atomowa ( Z ) to liczba protonów w jądrze, natomiast liczba masowa ( A ) liczba masowa liczba masowa ( A ) to liczba nukleonów (suma protonów i neutronów).Fizyka atomowa Niezwykły świat zjawisk atomowych jest niepodobny do świata makroskopowego znanego z życia codziennego.. W celu wytworzenia tej ilości energii w elektrownii konwencjonalnej należałoby spalić ok. 2500 t węgla kamiennego.. Jak działa laser Dział 3.. HISTORIA PODBOJU KOSMOSU - najważniejsze fakty Budowa i zasada działania elektrowni atomowejUkład okresowy pierwiastków to tabela przedstawiająca zestawienie wszystkich pierwiastków, uporządkowanych według rosnącej liczby atomowej (ilości elektronów w wolnym atomie, lub protonów w jądrze atomu), a także pogrupowanych w zależności od własności fizyko-chemicznych.. W doświadczeniach stosowany był "ciężki" aceton, w którym prot zastąpiono deuterem.. Ilustracje:Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..

A może fizyka jądrowa albo teoria Wielkiego Wybuchu?

Wybuch atomowy zaczyna się silnym błyskiem, z którego rozwija się kula ognista.Title: Promieniotwórczość Last modified by: Fizyka Document presentation format: Pokaz na ekranie Other titles: Times New Roman Arial Black Arial Wingdings Arial Unicode MS Symbol Błyskawica sieciowa Prezentacja programu PowerPoint Mocarstwa atomowe Prezentacja programu PowerPoint Energia jądrowa Zagrożenia Zastosowanie promieniotwórczości Aparatura rentgenowska Tomografia komputerowa .Układ okresowy pierwiastków.. Author: Piotr Kalita Created Date: 12/12/2012 2:19:56 PM .Po raz kolejny wyjaśniamy niewyjaśnione!Kolejny odcinek Pomocy naukowej dla osób, które fizyki uczyć się muszą a nie umieją.Ważna jest jednak systematyczna p.Liczba atomowa - informuje o tym, ile protonów zawiera jądro.. J ądro atomowe 17.. Podstawowym nośnikiem tej energii są obecnie zasoby uranu, a produkowana jest w wyniku kontrolowanej reakcji rozpadu jąder atomowych uranu.. Myślałem nad podróżowaniem w czasie, co Wy na to?. Temat dodatkowy.. - Rutherford bombardował złotą folię dodatnio naładowanymi cząstkami alfa.Plik Fizyka jądrowa.ppt na koncie użytkownika dawidkassner • folder Prezentacje • Data dodania: 18 gru 2011Energia jądrowa wydziela się podczas przemian jądrowych i związana jest z różnicami w energii wiązania poszczególnych jąder atomowych..

przy rozszczepieniu jądra (energia ...Fizyka atomowa - powtórka, streszczenie z Świat fizyki.

Ma zaciekawić klasę, jest to gimnazjum.. Widma emisyjne CIĄGŁE Emitują je rozżarzone ciała stałe i ciecze Emituja je jednoatomowe gazy pobudzone do świecenia n=4 Analiza spektralna II postulat Bohra Zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne Foton Powstaje gdy światło białe przechodzi przez chłodny gaz, ktory pochłania teZapraszamy na prezentacje której tematem jest Energia Jądrowa.. Liczba masowa - określa łączną liczbę protonów i neutronów.. Mimo to potrafimy go zrozumieć i opisać, odwołując się do praw przyrody mającymi charakter uniwersalny, które odnoszą się do wszystkich zjawisk, bez względu na ich zakres i skalę wielkości.FIZYKA III MEL Fizyka jądrowa i cząstek elementarnych .. 95 i 139, liczby atomowe: 38 i 54 liczba neutronów 0 - 8, średnio 2,5 Zmiany energii potencjalnej podczas rozszczepienia.. Fale czy cz ąstki?. Czas połowicznego rozpadu 20.. Ilość wybijanych fotoelektronów jest proporcjonalna do natężenia padającego światła.Fizyka klasyczna nie potrafiła wyjaśnić zjawiska fotoelektrycznego (odkryto natomiast kwantowe cechy promieniowania).. Jednak badania te są kwestionowane, mówiTEMATY referatów/prezentacji Z FIZYKI PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ - korzyści i zagrożenia Słońce i inne obiekty w Układzie Słonecznym Zjawiska fizyczne w samochodzie Dlaczego samoloty latają?.

4.Historia - Istnienie jądra atomowego zostało pierwszy raz eksperymentalnie stwierdzone przez fizyka E. Rutherforda w 1911 roku.

*Z wykorzystaniem energii jądrowej, zarówno w sensie użycia materiałów rozszczepialnych (uran), jak reakcji syntezy termojądrowej, wiążąsięproblemy techniczne i społeczne.. Szukam tematu prezentacji na lekcję fizyki.. W 1960 roku fizyk amerykański Theodore Maiman skonstruował pierwszy laser To promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu .. Jak zrobić dobrą prezentację?. Rozpadające się jądra emitują kolejne neutrony, które bombardują inne jądra, wywołując reakcję łańcuchową.. Promieniowanie ciał 14.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. W 1905 r. Albert Einstein wyjaśnił przebieg zjawiska fotoelektrycznego dzięki założeniu, że światło jest strumieniem fotonów, a jeden foton padający na metal może przekazać energię jednemu elektronowi w metalu.Fizyczne: Sonofuzja W 2002 roku ogłoszono, że fuzja termojądrowa może zachodzić we wnętrzu bąbelków gazu, ściskanych gwałtownie przy pomocy ultradźwięków.. Promieniowanie j ądrowe 18.. Z góry dziękuję Wam za pomoc, w końcu coś co dla mnie jest ciekawe nie koniecz.Ustaw Prawo atomowe i akty wykonawcze do ustawy .. Reakcje j ądrowe 19.. Jest ona groźna do tego stopnia, że po wydarzeniach z II wojny światowej mnóstwo państw postanowiło przyjąć szereg rezolucji, które mają zapobiec ponownemu użyciu tejże bomby w wyniku .Witajcie.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Plik fizyka atomowa prezentacja multimedialna.pdf na koncie użytkownika chrisnotte • Data dodania: 25 lis 2018Fizyka jądrowa Budowa jądra atomowego Siły wi ążą ce nukleony w jądrze atomowym nazywa si ę siłami jądrowymi lub oddziaływaniami silnymi.Siły jądrowe są: a) krótkozasi ęgowe - ich zasi ęg działania jest rz ędu 10-15 m b) niezale żne od ładunku elektrycznego - identyczne s ą oddziaływania typu fizyczne, teoria, doświadczenie, hipoteza - czyli pojęcia stosowane w fizyceCzym zajmuje się fizyka?Podsumowanie:Prawo fizy.Fizyka i Ty - FIT dla twojego umysłu, to blog video zawierający prezentacje tematów z fizyki dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.Każda z prezentacji zawiera krótkie i nieszablonowe wyjaśnienie zagadnień z lekcji fizyki.. Atom wodoru 15. czynnikami (polami i cząstkami) • Główne kierunki rozwoju: - spektroskopia a) atomowa b) molekularnaChoć istnieje wiele sposobów prezentacji budowy atomu, chemicy wykorzystują tylko jeden, to znaczy opisują atomy za pomocą dwóch liczb: atomowej i masowej.. Efekt fotoelektryczny 13..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt