Szewczyk dratewka opis lektury

Pobierz

Niczego w zamian nie oczekiwał, lecz okazało się, że wdzięczność nowych przyjaciół wkrótce odmieniła jego życie!Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Nr konta bankowego: 27 3111 0525Szewczyk Dratewka i inne polskie baśnie Lektura z opracowaniem sprawdź na Manada.pl ️ Najniższe ceny Szybka Wysyłka!. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: PRACA Z LEKTURĄ "SZEWCZYK DRATEWKA" EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA Strona poświęcona pracy w klasach 1- 3.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.. Był to biedny chłopiec o czułym ____.. Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Szewczyk Dratewka".. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Identyfikator produktu : Tytuł Szewczyk Dratewka .Opis Informacje Opinie Szewczyk Dratewka i inne polskie baśnie to zbiór niezwykłych historii, które przeniosą Cię w świat fantazji.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży.. Wędrował od wsi do wsi i ____ ludziom stare ____.. Dane techniczne Opinie o produkcie (0) Może spodoba się również… Ostatnio oglądaneKsięgarnia Edukacyjna - Edukacyjna.pl..

Potem w lesie naprawił ____ zniszczoną barć.Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.

Nasza oferta obejmuje podręczniki, zeszyty ćwiczeń, atlasy, mapy, poradniki dla nauczycieli, multimedia, plansze dydaktyczne.. Potem w lesie naprawił ____ zniszczoną barć.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.To opowieść o biednym szewczyku, który wędrując po świecie często spotyka potrzebujących i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny.. DOROTA DANKOWSKA KLASA 1 KLASA 2 KLASA 3 FILMY, PREZENTACJE I PROGRAMY PRZYRODNICZE FILMY, PREZENTACJE - JĘZYK POLSKI INSPIRACJE PEDAGOGICZNE MATEMATYKA ONLINETemat: Szewczyk Dratewka - bohater godny naśladowania.. Pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom naprawia zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem.. Podręczniki zgodne z nową podstawą programową.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Adres: ul. L. Petrażyckiego 106, 30-399 Kraków.. Julian Tuwim: Słoń Trąbalski, Lokomotywa Janina Parazińska: Szewczyk Dratewka Charles Perrault: Kopciuszek Hans Christian Andersen: Calineczka Jan Brzechwa: Skarżypyta, Leń, Kwoka Kornel .Sprawdź niskie ceny i kup Szewczyk Dratewka w księgarni internetowej tantis.pl Szybka wysyłka!. Nasza szkoła + "Szewczyk Dratewka" Pakiet: Lektury w kl. II, które zawierają .May 12, 2022Opis "Lektury dla klasy 1 z ćwiczeniami" to zbiór utworów proponowanych w podstawie programowej MEN do omówienia podczas zajęć z dziećmi..

Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.Po długiej i ciężkiej wędrówce szewczyk Dratewka dotarł do niewielkiego miasteczka.

Informacje.. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Był to biedny chłopiec o czułym ____.. Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego bohatera.. Najpierw pomógł mrówkom naprawić ____.. Wśród nich między innymi: - informacja o autorce, - charakterystyka bohatera - plan wydarzeń - krzyżówka tematyczna, wykreślanka, zagadki i inne Większość Karty pracy przygotowano na trzech poziomach trudności.. W końcu jego dobre uczynki zostają wynagrodzone żoną i pomyślnym życiem.. Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia.. Podczas wędrówki po świecie spełnił wiele dobrych ____.. Podczas wędrówki po świecie spełnił wiele dobrych ____.. Przewidywane osiągnięcia uczniów: Uczeń: • dodaje i odejmuje w zakresie 20, • wypowiada się na określony temat, • wyodrębnia wydarzenia w utworze, • ustala kolejność zdarzeń w lekturze, • zwraca uwagę na cechy bohatera godne naśladowania,Opis: Edukacja polonistyczna - opracowanie lektury J. Porazińskiej realizowany w klasie 1aPełny opis książki: Szewczyk Dratewka opis książki Pewien szewczyk był biedny, ale miał dobre serce..

Opis; Dane szczegółowe ... Przepiękne ilustracje i ciekawe teksty spowodują, że nie będziesz mógł oderwać sie od lektury tej książki.

0. zamknij .. Dane szczegółowe.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Zdarzyło się, że pomógł wydostać się z tarapatów malutkim zwierzątkom - mrówkom, pszczołom, a potem jeszcze kaczkom.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Wielu śmiałków podjęło się wyzwania, niestety przepłacili zmagania swoim życiem.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.Dzieła literackie, Klasa II, Książki z polskiej półki, Szkoła podstawowa Szewczyk Dratewka - bajka Janiny Porazińskiej 15 października 2015 Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. Zawiera wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.. Pewnego dnia przybywa do krainy, w której trwają konkury o rękę księżniczki uwięzionej w wieży przez złą czarownicę.Opis: Opracowanie zajęć zintegrowanych dla klasy drugiej na podstawie lektury J. Porazińskiej "Szewczyk Dratewka"SZEWCZYK DRATEWKA- Kolejność zdarzeń Połącz w pary wg Zskozielice "Pani Zamieć" i "Szewczyk Dratewka" Teleturniej wg Magdalenamichal9 Kopia SZEWCZYK DRATEWKA- Kolejność zdarzeń Połącz w pary wg Smolarekd "dzieci z bulerbyn" Labirynt wg Coos Klasa 3 Lektura Uzupełnij tekst - Dziewczynka z parku Brakujące słowo wg KasiaslezakW naszym zestawie otrzymasz karty pracy dotyczące lektury "Szewczyk Dratewka"..

Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Lektury Szewczyk Dratewka - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.

Wędrował od wsi do wsi i ____ ludziom stare ____.. Wydawnictwo Nowa Era jest bardzo wysoko oceniane przez nauczycieli za nowoczesność i atrakcyjną formę przekazywania wiedzy.Opis Pakiet: Lektury w kl. II, które zawierają wypisy z wszystkich obowiązkowych lektur szkolnych zalecanych przez MEN, a także wypisy z lektur uzupełniających, chętnie wykorzystywanych przez nauczycieli plus dodana gratis książka Szewczyk Dratewka.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Nakarmił ____ ostatnim kawałkiem chleba.Wydawnictwo Nowa Era - jesteśmy liderem na rynku wydawnictw edukacyjnych.. Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętomLektura - Szewczyk Dratewka - opis bohatera - Brakujące słowo Dawno, dawno temu żył sobie Szewczyk.____.. Stała tam olbrzymia wieża, a w niej uwięziona była piękna królewna.. iedak był z niego a biedak!. email: .. Zobacz naszą pełną ofertę!. Przeczytasz opowieść o szewczyku, który dzięki bezinteresownej pomocy i dobroci zyskał wdzięczność mrówek, kaczek i pszczół, pomógł uwolnić królestwo od niegodziwej czarownicy i poślubił królewnę.Jan 4, 2022Charakterystyka bohaterów książki Szewczyk Dratewka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt